شکوائیه ی فراق در انتظار امام العشاق

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج

یا ذا الجلال و الاکرام ، یا ذا النعماء و الجود ، یا ذا المنّ و الطول

حرم شیبتی من النار

سیاه روتر از آنم که جرات کنم به سپیدارها نزدیک شوم،

بی مایه تر از آنم که داراییم کفاف خریدن یک شاخه لبخند را برای لبانت بدهد.

دلم هر جایی تر از آن است که بتواند شبی، ساعتی یا حتی به قدر چند جمله ای با تو خلوت کند.

اما شکسته تر از آنم که به انکسارم رحم نکنی، و تکیده تر از آنم که راضی بشوی استخوان هایم زیر بار بی‌اعتنایی ات خرد شود، و دست خالی تر از آن که دست رد به سینه ام بزنی!

http://i26.tinypic.com/1ylc8o.gifhttp://i26.tinypic.com/1ylc8o.gif http://i26.tinypic.com/1ylc8o.gif

چه آرزوهایی برایم در سر داشتی و به بارور شدنم چه امیدها که نبسته بودی! چه خاطره هایی شیرین داشتم از هم صحبتی با تو و چه جام هایی از نور ناب نوشیده بودم از کلامت!

چرا عقب افتادم از قافله ات؟ چرا جا ماندم از کاروانت؟ چه شد که تا به خود جنبیدم، وسط صحرا،زمین گیر خفت خود شدم و دیگر از تو حتی سوسویی هم پیدا نبود؟

 

تقصیر که بود؟

 

من؟ ...

آری! این من بودم که خودم را برابر وسوسه ابلیس باختم، من بودم که بریدم، من بودم که کم آوردم و آن وقت چشم گشودم و دیدم کارم دارد به جای باریک تر می کشد!

 

منی که تو را در بهاری ترین سپیده بی ابرترین قله ها یافته بودم، حالا  از قعر پاییزی ترین غروب های پست‌ترین دره ها، صدایت می زنم و باور کن ایمان دارم که انعکاس هق هق و بازتاب های "های هایم" به گوشت می رسد و تو با این که می شنوی ... نه، نباید با پایان بردن این جمله به سوی تو تیر اتهام اندازم، باید به خودم نشتر اعتراف بزنم .

http://i26.tinypic.com/1ylc8o.gifhttp://i26.tinypic.com/1ylc8o.gif http://i26.tinypic.com/1ylc8o.gif

باز هم این منم که اشکم بی بهره از اضطرار است و ضجه ام خالی از اصرار زیرا نمی شود گداختگی دلی به چشمت بیاید اما قدمی برای تسلایش برنداری، نمی شود تب و تاب را و پریشانی را ببینی و برای  دستگیری، پا پیش ننهی، نمی شود سرانگشتی به ضریح توسلت، دخیل بزند و تو از گره گشایی دریغ کنی!...  تو داری شبانه، گوشه گوشه این دریای توفانی را می کاوی.

 

بادبان‌هایی به بلندای قامتت افراشته و هزاران  ریسمان ناگسستنی برای نجات آویخته ای و پیشانیت تا به بیکران ها می تابد، اما باید پنجه غریق هم از میان گرداب بیرون آمده باشد تا تو خودت را برسانی  و بیرونش بکشی!

 http://i26.tinypic.com/1ylc8o.gifhttp://i26.tinypic.com/1ylc8o.gifhttp://i26.tinypic.com/1ylc8o.gif

اگر تو را فراموش کرده باشد، حق داری سراغش را نگیری و بگذاری بازیچه التهاب امواج شود، حق داری!...

ولی بیا و به حق آن نان و نمکی که سر سفره کرامتت خورده‌ام، لحظه ای از این غفلت زدگی من درگذر تا  برایت بگویم: وقتی آدم دارد غرق می شود، اضطراب، فریادش را در گلو خفه می کند! 

http://i26.tinypic.com/1ylc8o.gifhttp://i26.tinypic.com/1ylc8o.gif http://i26.tinypic.com/1ylc8o.gif

کسی که یک عمر در عرشه کشتی تو زیسته و به ناز و نعمت عاطفه ات خو کرده، وقتی ببیند خودش با پای خودش به میان ورطه پریده، واقعاً رویش نمی شود چیزی طلب کند. حتی اگر آن خواهش، رها کردنش از  تباهی باشد، به خودش اجازه نمی دهد به تو اعتراض کند، به درگاهت شکوه کند، عریضه بنویسد یا دست تظلم بر آورد! احساس می کند مجبور است با رنجش کنار بیاید و بغضش را ته نشین حنجره اش کند و با این حال از شرح حال و روزش برای تو سر باز زند...!

http://i26.tinypic.com/1ylc8o.gifhttp://i26.tinypic.com/1ylc8o.gif http://i26.tinypic.com/1ylc8o.gif 

اما خوب که گوش می سپارم، انگار نجوای تو از میان هیاهوی بوران، حرف دیگری دارد! تو می گویی: می دانم که زلال دلبستگی ات به من را گل آلود کرده ای، خبر دارم موریانه‌های نافرمانی چه بر سر کلبه سر سپردگی‌ات آورده اند، از هر طپش و ضربانی که قلبت دارد، قصه کسالت و یاست را شنیده ام. اما آخرش چه؟ مگر غیر از خانه من پناهگاهی پیدا می کنی؟ مگر جز من کسی هست که زیر سایه اش، آوارگی‌ات را از یاد ببری؟ مگر نزدیک تر از من عزیزی پیدا می کنی یا دلسوزتر از من، رفیقی را می شناسی؟ مگر نمی دانی که من سرچشمه حیاتم و هر چه سوای من سراب مردگی است؟ پس چه می گویی؟! دست بر دست نهادن و به من  پناهنده نشدن چه فایده ای برایت دارد؟...

 

بیا برای یک بار هم که شده، دلت را به دریای مهر من بزن و همه آن  چه تاکنون کرده ای به کناری بگذار و بی آن که به گذشته ات فکر کنی، از ژرفای ضمیرت مرا بخوان! آن وقت می بینی که همان دم، سبکبال در آسمان آغوشم پروازت می دهم و تو می توانی  تا همان قله های بی ابر، دیده در دیده من اوج بگیری..."

السلام علیک یا عشق

انتظار

بیا که دیده ام از انتظار لبریزست

کویر سینه تفتیده ام عطش خیزست

شکوه رویش سکر آور بهارانی

که بی طراوت رویت بهار، پائیزست

به باغ عاطفه عطر نگاه تو جاریست

مشام جان ز شمیم تو عطر آمیزست

همیشه خاطر ما آشیان یاد تو باد

که در هوای تو پرواز، خاطر انگیزست

بخوان که نغمه تو معجز مسیحائی است

نوای گرم تو شور آور و شکر بیزست

دلم ز حلقه مویت رها نمی گردد

که گیسوان بلند بتان دلاویزست

ز کوچه سار دیار دلم عبور نکرد

بغیر دوست، که این کوچه، کوی پرهیزست

بیا و بر دل آلوده ام نگاهی کن

که پیش عفو تو کوه گناه ناچیزست

 

اللهم عجل لولیک الفرج

/ 52 نظر / 74 بازدید
نمایش نظرات قبلی
چشمه

سلام لینکتون کردم موفق باشید التماس دعا

میثم

سلام دوست عزیز خدایا ! به من توفیق تلاش در شکست..صبر در نومیدی..رفتن بی همراه..جهاد بی سلاح..کار بی پاداش..فداکاری در سکوت..دین بی دنیا..خوبی بی نمود…دین بی دنیا…عظمت بی نام… خدمت بی نان..ایمان بی ریا…خوبی بی نمود…گستاخی بی خامی…مناعت بی غرور..عشق بی هوس ..تنهایی در انبوه جمعیت…ودوست داشتن بی آنکه دوست بداند…روزی کن آپم............

طلوع

سلام ! اولا فرارسیدن ماه مبارک را ما عبادت .ماه بنده گی . را برای شما تبریگ میگم و اومیدوارم که در این ماه خداوند را بتوانیم خوشنود کنیم . چون ماه رجب ماه انس با خداوند است . اومید وارم بنده ای لایق باشیم . انشاالله این مطلب هم مثل همیش زیبا و با معنی بود موفق باشی . من هم بروزم با مطلب ( اعمال ماه رجب) ما را هم از دعای خیرتون فراموش نکنید . آرزوی توفیق ، سربلندی و سعادت برای تمامی دوستان عزیز و گرامی را دارم ....در پناه حق باشید هر کجا باشید خدا با شما ست یا مهدی عشق یعنـــــی انتظـــار و انتــــظار عشق یعنی هر چه بینی عکس یار عشق یعنی شب نخفتن تا ســــتحر عشق یعنی سجـــده‌ها با چشم تَـــر عشق یعنی دیده بر در دوخـــــــتن عشــق یعنی از فراقـــش سوخـــتن عشق یعنی سر به در آویخـــــــتن عشق یعنی اشک حسـرت ریخـــتن عشق یعنی لحظــــه‌های ناب ناب عشق یعنی لحـــظه‌های التــــها ب عشق یعنی بنده فرمـان شـــــــدن عشـق یعنــــی تا ابد رســـوا شدن التماس دعا

نگار

مثل هميشه زيبا[گل] مو فق باشيد يا علي

میثم

سلام ممنون که سر زدید و نظر دادید جالب بود. با یک پست یه روز هستم خوشحال میشم بیای. منتظرم

رسول

روزي هزاربار دلت را شكسته ام بيخود به انتظار وصالت نشسته ام هربار اين تويي كه رسيدي و در زدي هربار اين منم كه درخانه بسته ام هرجمعه قول ميدهم آدم شوم ولي هم عهد خويش هم دلتان را شكسته ام

امیرم

بهم سربزن حتما کمکت نیاز دارم www.biihaaaram.blogfa.com

مصطفی سلیمانی

سلام آقا رشید یا آقا داوود؟! بالأخره خیلی فرقی نمی کنه! آدما وقتی بازیگریشون خوب باشه، چه رشید داودی باشه چه داود رشیدی... فدای بارش ابرت بشم که بالأخره به سمت ما هم بارید وقابل دونستید که یه پایی به ما بزنید. فدات. بوس!

همسنگر888

سلام دوباره اومدم عیدتون مبارک[گل]